6 Srp

Úspěchy českých juniorů na světových hrách mládeže

První tři medaile vybojovali naši junioři na světových hrách IWAS ve Stoke Mandeville. Zasloužili se o ně David Půlpán stříbrem ve dvouhře ve stolním tenise, Martin Kukla bronzem v hodu oštěpem a Marian Fiala bronzem v disciplíně 400m volný způsob v plavání.

Zprávu vedoucí výpravy Evy Kacanu přinášíme níže:„Stoke Mendeville den 1.
V kolébce sportu handicapovaných ve Stoke Mandeville bojovaly první den šampionátu hned 3 české atletky v hodu kuželkou. Počasí bylo vstřícné a příznivé a tak se všem třem děvčatům dařilo si naházet nejlepší výkon v tomto roce. Bohužel to však na medaile ve sloučené kategorii nestačilo. Nicméně nejmladší Adélka Sekyrová, která posunula český rekord o několik centimetrů skončila na 4 místě a scházelo jen 10 bodů, aby brala medaili. Hned za ní skončila 22 letá Barča Čelanská na 5.místě a 7 příčku obsadila 17- ti letá Anička Muziková.
V odpoledních hodinách po téměř tříhodinovém časovém skluzu a zmatcích začal očekávaný turnaj ve stolním tenise, kde bojoval David Půlpán v jednotlivcích a podařilo se mu postoupit do semifinále bez ztráty bodu.

Medailová smršť ve Stoke Mendeville den 2.
Od 9.30 hod pokračoval Davidův boj o medaili, ze semifinále postoupil do finále, kde sice prohrál, ale zaslouženě získal stříbrnou medaili. V odpoledních hodinách David nastoupil společně se spoluhráči Řecka a Bulharska do soutěže družstev. Během dnešního dne vyhráli všechny zápasy a tak postupují bez prohry a zítra budou bojovat o medaile.
Na atletickém stadionu se v 10 hod postavil na start atlet Martin Kukla, který si v hodu oštěpem nejen hodil své letošní maximum, ale zároveň vybojoval další českou medaili a to bronzovou.
Plavec Marian Fiala završil druhý den ziskem bronzové medaile, když si pro ni doplaval na trati 400 m volný způsob. Rovněž 11 plavců ČSTPS zaplavalo kvalitní výkony a získalo řadu medailí. Více na http://games.iwasf.com/games/.